A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та cпорту Новокалинівської міської ради

Герої серед нас. Герої у нашому серці

Дата: 19.03.2021 08:56
Кількість переглядів: 68

З метою вшанування мужності й  героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, виховання учнівської молоді в дусі патріотизму у Новокалинівському опорному закладі проведено Урок мужності для учнів 8-А класу  “Герої серед нас. Герої у нашому серці”. Захід провела вчитель історії Яким Оксана Петрівна, яка розказала учням про історію неоголошеної війни, яка триває і досі на території нашої держави. Учні вшановували пам'ять загиблих героїв АТО одним із яких є наш випускник Іван Федоренко. Федоренко Іван Володимирович народився 17.01.1986 р. в с. Калинів (м.Новий-Калинів) в сім’ї  військовослужбовця. Батько – Федоренко Володимир Володимирович, мати – Федоренко Степанія Дмитрівна. Був другою дитиною в сім’ї сестра – Федоренко (Добровольська) Надія Володимирівна.

Ще з дитячого садочка який він відвідував в с. Корналовичі в нього проявлялися риси справедливості, доброти і відданості. Івана виховували на релігійних засадах і принципах. В 1992 році в с. Корналовичі він пішов у перший клас, в цій школі провчився 9 років. Мав багато друзів, так як володів дивовижною товариською рисою. Дальше продовжив навчання у Новокалинівській школі І-ІІІ ст.., яку закінчив у 2003 році. У цьому ж році поступив до Львівського технікуму залізничного транспорту, який закінчив у 2006 році.

В 2004 році був призваний до лав Збройних сил України, на військово- строкову службу, був звільнений 12.10.2005 р. 

З 29.01 2007 року по 29.06.2009 року служив в органах Внутрішніх справ МВС України. Паралельно закінчив школу міліції. Прослуживши більше двох років в цих органах зрозумів, що місце його в Збройних силах України, і пішов слідами батька. 

У 2009 році призвався на військову службу за контрактом. Будучи курсантом опанував професію зв’язківця. Двічі приймав участь у миротворчому контингенті в складі овз в країні Африка, де був нагороджений грамотами за відмінну і добросовісну службу. По закінченні контракту зважаючи на сімейні обставини звільнився.

 Планував створення сім’ї, був заручений. Але події в державі і АТО на сході, змусило прийняти рішення щодо  повернення у Збройні сили України. 06.08.2014 року прибувши у районний військкомат у м. Самбір, попросився служити в 66-й окремий мобільний військово-польовий медичний шпиталь, якому вже на цей час допомагав разом з Львівськими волонтерськими спілками. Шпиталь планувався у м. Красноармійськ у Донецькій області для участі в АТО. 

18 травня 2015 року будучи на  бойовому чергуванні, охороняючи наметове містечко загинув від ворожої кулі снайпера. 

Похоронений у селі Корналовичі біля храму Сікновенія голови Івана Хрестителя, де був охрещений і де прищеплювали любов до Бога.

 Учні та їхні наставник вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання та запалили свічку пам'яті біля меморіальної дошки Федоренку І. В., яка встановлена на фасаді нашої школи.« повернутися

Вхід для адміністратора