Інформаційна година "НІ - русифікації! Так - українізації!"

Дата: 22.12.2021 11:45

Мова є обов'язковим атрибутом нації, якщо нація втратила свою мову, вона втратила частину самоусвідомлення, самоіндифікації. Тоді нею можна маніпулювати, нав'язувати свої погляди, тобто повністю поневолити. В Пинянському ЗЗСО І-ІІст. було проведено інформаційну годину Ні-русифікації!Так-українізації! Класний керівник, Наталія Спринська, ознайомила восьмикласників з історичною довідкою про русифікацію України. Учні переглянули відеоролики, в яких історія зросійщення подана в хронологічному порядку. Діти дізналися про те, як інтенсивна русифікація вплинула на українську мову. Усі ці кроки, що майстерно продумувала тогочасна влада, мали на меті зменшити використання української мови, припинити поширенню українських звичаїв і традицій, асимілювати українців, розпорошити національну ідентичність. Але, як показує історія, наш народ знову і знову підводиться з колін і ніколи не дасть себе знищити! Пишаємося, що ми - українці!