Міжнародний день рідної мови «Мово моя рідна, мово калинова»

Дата: 23.02.2021 12:32

Слова росли із грунту, мов жита.

Добірним зерном колосилась мова.

Вона мені як хліб. Вона мені свята.

І кров'ю предків тяжко пурпурова.

Ліна Костенко

21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови - засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам та наступним поколінням.

22 лютого вчителем української мови та літератури Наталією Спринською проведено інтерактивну вікторину до Міжнародного дня рідної мови "Найкращий знавець". До відзначення свята під гаслом "Мово моя рідна, мово калинова" охоче долучилися учні 5 класу. Під час вікторини діти активно відгадували загадки, складали анаграми , добирали до запропонованих слів синоніми та антоніми, доповнювали кінцівку до прислів'їв, за малюнком називали казку, пояснювали значення фразеологізмів, розгадували ребуси.

Учні нашої школи вкотре переконалися, що саме наша українська мова є наймилозвучнішою і найбагатшою. Тож люблячи і вивчаючи рідну мову, підростаюче покоління виявляє свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.