210-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича

Дата: 05.11.2021 12:40

05 листопада 2021року в Гординянській СЗШ І-ІІ ст. вчителем української мови та літератури Іриною Янківською у 7 класі проведено тематичний урок, приурочений 210-річниці від дня народження українського письменника Маркіяна Шашкевича "Стежками Маркіяна Шашкевича". Метою уроку було глибше та детальніше ознайомитися із життєвим та творчим шляхом українського пророка, поета, духовного просвітителя, натхненника, національного пробудження Галичини, зачинателя нової української літератури та культурно-громадського діяча - Шашкевича Маркіяна Семеновича, який першим в нових часах був речником відродження західноукраїнських земель, очолив "Руську трійцю", ініціатор видання альманаху "Русалка Дністровая", виступав за рівноправність української мови з польською. Загалом поетична спадщина його невелика, але високо оцінена І. Франком та іншими дослідниками.