A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та cпорту Новокалинівської міської ради

"Завжди терновий вінець буде кращий, ніж царська корона..."

Дата: 25.02.2021 15:13
Кількість переглядів: 18

   До 150-річного ювілею Лесі Українки у Дублянській СЗШ триває цикл літературно-виховних заходів, приурочених "Співачці досвітніх вогнів", у якому задіяні всі класи школи. Вчителі української мови і літератури, класоводи, класні керівники провели цікаві та змістовні "Лесині уроки": виховні години, літературні вікторини, конкурси читців і юних малярів, відеопрезентації.

Учні 6 класу на виховному заході «Сором хилитися - долі коритися» ознайомилися з життєвим і творчим шляхом Лариси Петрівни Косач, її творами, які надихають, додають сил та впевненості. Свято розпочала учитель української мови та літератури Марія Володимирівна Совінська, яка розповіла про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про незгасимий вогонь її таланту, про високе поетичне слово, написане не розумом, а душею, бо саме там народилося. Побажала дітям бути схожими на волелюбну Лесю Українку, любити свою Батьківщину, родину,а насамперед - любити Життя!

Основний акцент усіх заходів: Леся Українка - славна дочка нашого народу, яка величним іменем підкреслила свою приналежність до нього, а пристрасне закличне Слово, як і духовні провідники нації Тарас Шевченко та Іван Франко, поставила в обороні рідної мови і щасливого майбуття України. Святковий урок "З Лесиною піснею у серці" проведено у 7-Б класі (учителька Проць Романа Юліанівна). Учні глибше ознайомилися з життям і творчістю поетеси, декламували вірші, висловлювали свої думки та почуття, презентували малюнки, переглянули відео "Літературний портрет Лесі Українки". Семикласники відчули, що Лесина поезія- джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. Любов Іванівна Проць звернула увагу старшокласників на актуальність Лесиного Слова, прочитала власні рядки, присвячені Співачці досвітніх вогнів. Педагоги рідної словесності розпочинали свої уроки з мінідиктантів, приурочених ювілею Одержимої.

Заходи були доповнені книжковими інсталяціями « Того великого вогню і смерть не погасила» , яку організувала завідувачка шкільною бібліотекою Оксана Михайлівна Спринська.« повернутися

Вхід для адміністратора