A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та cпорту Новокалинівської міської ради

Відновлено фінансування реформи базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа»

Дата: 10.11.2023 16:12
Кількість переглядів: 17

Відновлено фінансування реформи базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа»

Уряд затвердив Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (за спеціальним фондом державного бюджету) у 2023 році. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України затверджена 19 вересня 2023 р. за № 1023.

Поновлення фінансування НУШ стало можливим завдяки залишку коштів освітньої субвенції в Державному бюджеті, який утворився на кінець 2022 року, й спрямуванню його частини як окремої субвенції.

Загалом на реформу НУШ уряд виділив 473,3 млн грн. Ці кошти спрямують на придбання засобів навчання та обладнання для кабінетів 5-6 і пілотних 7 класів. А також на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають у таких класах, та підготовку тренерів-педагогів.

Реформа «Нова українська школа» триває в Україні сьомий рік. На сьогодні за новим Державним стандартом базової середньої освіти навчаються учні 1-4 класів, з 2022 року реформу почали впроваджувати в 5 класах. Цьогоріч за новим стандартом розпочали працювати 6 класи.

Обласні держадміністрації (військові адміністрації) здійснюють розподіл обсягу субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад. Державна допомога розподілена між місцевими бюджетами пропорційно для кожної громади області, залежно від кількості класів, які почали працювати за новим стандартом. Зокрема, в цьому навчальному році у школах нашої громади працюють 15  5-6 класів, у яких навчаються 234 учні. На їхні освітні потреби виділено понад 100 тис. грн з державного бюджету.


« повернутися

Вхід для адміністратора