Шевченківські дні у Гординянській СЗШ
Щоби горів ти, друже, а не тлів,
То більше діла – менше слів…
І щоб життя змінилося відразу,
Нам треба праведного голосу Тараса!
І знову – березень… І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
Коли запитуєш в учнів: «Що ви знаєте про Шевченка?». Відповіді, в основному, одноманітні та заклішовані, на кшталт, Шевченко – то Великий Кобзар, Великий революціонер. Можливо, заяложені фрази шкільної програми про Тараса Шевченка і не роблять його постать привабливою, не дають усвідомлення його величі. Та й ми самі найчастіше згадуємо про нього лише у Шевченківські дні. Можливо, варто говорити про нього не лише, як про революціонера, але і як людину, в котрої були почуття, ніжність, кохання ...були свої людські, земні бажання, емоції. Саме таким відкривали для себе Т.Шевченка учні Гординянської СЗШ протягом 9-12 березня 2021 року. Вчителями української мови та літератури Маряною Чулик та Іриною Янківською, педагогом-організатором Ганною Белей та вчителем музичного мистецтва Степаном Белеєм проведено ряд заходів: урок-подорож «Незвіданий Тарас Шевченко», виховний захід «Тарасове слово? вічне та пророче», вікторину «Правда чи дія?», книжкову виставку «Іду з дитинства до Тараса», QR-вікторину «Перехрестя долі Кобзаря», презентацію-золотослів афоризмів «Хай святиться думка твоя, Кобзарю!»
Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте і й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка.